Fotografia jest jak sukienka szyta na miarę - zza kulis o tym, co sprawia, że wyglądasz pięknie na zdjęciach

Jestem ciekawa jakie są Twoje wyobrażenia dotyczące sesji fotograficznej. Czy masz podobne obawy jak większość kobiet – bo przecież nie jesteś profesjonalną modelką, być może myślisz, że obiektyw Cię nie lubi albo że trudno dorównać tym wszystkim atrakcyjnym kobietom, których zdjęcia oglądasz na okładkach i bilbordach.
 Jak wygląda sesja zdjęciowa zza kulis? Przeczytaj ciąg dalszy by przekonać się jak jest naprawdę!

Przygotowanie do sesji to bardzo ważny element. W naszym mini poradniku zebrałyśmy dla Ciebie pigułkę informacji, które pomogą Ci zadbać o każdy aspekt by mieć pewność, że efekty takiej sesji Cię zachwycą. Dlatego jeśli jeszcze go nie przeczytałaś koniecznie zajrzy tutaj!

Dziś skupimy się na samej sesji. Co uważam za najważniejsze? – bez chwili wątpliwości odpowiem – nastrój. To on gwarantuje powodzenie. Kiedy jesteś w dobrym nastroju wszystko wydaje się łatwiejsze, czujesz się atrakcyjna, tryska od Ciebie pozytywna energia a zrobienie kilku dobrych zdjęć nie stanowi najmniejszego problemu. Po prostu.

I oto cały sekret? – myślisz. – Jak można czuć się dobrze, kiedy obca osoba ukryta za obiektywem mówi abyś czuła się swobodnie i pozowała naturalnie jakby nigdy nic. Kiedy to cała uwaga skupia się na Tobie, a Ciebie paraliżuje wręcz sam widok obiektywu skierowany w Twoją stronę.

Zdradzę Ci tylko, że doskonale to rozumiem, bo nie lubiłam własnych zdjęć, a na widok fotografa robiłam kwaśne miny i odwracałam głowę. A swoją drogą pewnie dlatego nigdy nie miałam dobrych zdjęć 😊 Nie spotkałam osoby, która pozwoliłaby mi zapomnieć o tym, że muszę zapozować, a raczej odwrotnie, które sprawiały tylko, że atmosfera stawała się jeszcze bardziej napięta.

Stąd tak bardzo dbamy o to, by atmosfera na sesjach z nami była zupełnie inna. Abyś miała wrażenie, że nic wielkiego się nie dzieje, nie musisz nikogo udawać.

Staramy się aby kobiety, które oddają się w nasze ręce czuły się komfortowo, aby mogły się rozluźnić, spędzić miło czas. Rozmawiamy o lekkich i przyjemnych rzeczach, żartujemy, a mówiąc krótko bardzo dobrze się bawimy. A to sprawia, że nie ma potrzeby abyśmy musiały mówić „bądź naturalna” 😊 Nasze modelki uśmiechają się pomimo, iż nawet nie wspomniałyśmy o tym.

Bardzo dobrze wiemy, że pozowanie bywa trudne i nie chcemy żeby żadna z naszych kobiet była pozostawiona sama sobie nie wiedząc w którą stronę spojrzeć i jak ułożyć dłonie. Wiemy, że każda z kobiet potrzebuje od nas czegoś innego. Czasami nie są do końca przekonane czego oczekują, nie mają koncepcji ani pomysłu, a czasem wręcz przeciwnie przychodzą z konkretną wizją do zrealizowania. I to naturalne. Jeśli Ty również nie wiesz to nie martw się. Z doświadczenia wiemy, że kreatywność budzi się w trakcie – czasami zupełnie niespodziewanie. Czasami pierwsza sesja jest jak uchylenie drzwi. Pociąga za sobą lawinę możliwości i pragnień, co do koncepcji jakie chciałbyś zrealizować.

Patrzysz na swoje fotografie i po prostu jesteś zachwycona. To uczucie jak, gdy kupisz nową sukienkę i wyglądasz w niej nieziemsko. I wiesz, że to prawda – słyszysz wciąż komplementy jak świetnie wyglądasz. Widziałaś, że jest piękna jak tylko ją zobaczyłaś wchodząc do sklepu, od pierwszego momentu. Ale dopiero kiedy ją włożyłaś poczułaś że jest idealna, stworzona dla Ciebie.

Patrząc na piękne zdjęcia pewnie myślisz sobie – piękne kobiety więc zdjęcia też są piękne. Ja nigdy nie będę miała tak cudownych zdjęć!

Fotografia jest jak sukienka szyta na miarę, idealnie pasująca do Ciebie. Wpasowująca się w Twoje marzenia, pragnienia, emocje. To osiąga się dzięki zaufaniu do osoby, która przeprowadzi Cię przez całą sesję, zadba aby Twoja sukienka leżała idealnie. Czeka Cię kilka przymiarek, małych poprawek, bo wiesz, że czasami zaledwie centymetr ma ogromne znaczenie. Ale kiedy odbierasz ją wreszcie i przyglądasz się w lustrze i nie masz wątpliwości, że jest tą wymarzoną😊

Być może za jakiś czas zapragniesz nową, w innym stylu, kolorze, fasonie, na inną okazję bo nie pasuje na dzisiejszy wieczór – to ta właśnie będzie dla Ciebie wyjątkowa – bo jest jak szyta na miarę.

*

O kulisach napisze więcej wkrótce. Jeśli masz ochotę podzielić się swoimi odczuciami, napisz proszę komentarz lub wiadomość bo chętnie dowiem się co Ty na ten temat myślisz.

Jeśli masz ochotę zobaczyć nasze backstagowe video z sesji, bo jeszcze ich nie widziałaś to zapraszam Cię tutaj😊

Koniecznie zobacz też efekty naszych sesji tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *