Sesja fotograficzna zamiast botoksu - czy potrzebujesz zmian by zauważyć swoje piękno?

Co oznacza być piękną w dzisiejszym świecie? A teraz inaczej – czym jest to dla Ciebie? Kiedy Ty czujesz się piękna i patrzysz z zachwytem na samą siebie?  Dlaczego często przychodzi to z tak wielką trudnością? Dlaczego widzimy w sobie same niedoskonałości i wciąż się krytykujemy?
Wypróbuj ćwiczenie – codzienne rano przez 3 minuty patrz na swoje odbicie w lustrze i mów sobie komplementy!

Nie żartuję! Spróbuj! Dla wielu kobiet to cholernie trudne, by znaleźć w sobie rzeczy, które mogą zachwycać. Próbujemy dążyć do doskonałości i wciąż coś chcemy zmieniać, tuszować. Ile spośród kobiet odważyłoby się powiedzieć z czystym sumieniem – „jestem piękna!”? Dlaczego tak wiele z nas nie dostrzega, że dostałyśmy najpiękniejszy zestaw cech wyglądu i charakteru – same w sobie jesteśmy tak wyjątkowe, że nie potrzebujemy niczego zmieniać. Tylko tak bardzo pragniemy być piękniejsze, lepsze i bardziej atrakcyjne, że zapominamy, że to co mamy, już nas takimi czyni.

Choć czytasz kolejne słowa, wciąż trudno uwierzyć, że mam racje. Choć serce podpowiada, że Twój mężczyzna pokochał Ciebie dokładnie taką i kocha w Tobie bezwzględnie wszystko – to ciągle słyszysz głos, w głowie który przypomina Ci o tym, że nie jesteś doskonała.
Wciąż porównujesz się do atrakcyjniejszych koleżanek, zachwycasz modelkami z czasopism, chodzisz co drugi dzień na siłownie, a od czasów liceum jesteś na diecie. Brakuje Ci pewności siebie. Czujesz się zmęczona ciągłymi próbami, nieatrakcyjna, nie wierzysz w swoją wartość.

Dzisiaj recepty na szczęście świat doszukuje się w magii botoksu, próbując poprawiać naturę.

Jak ja to widzę? Piękno tkwi w każdej z nas, tylko nie potrafimy czasami go dostrzec.

Przekonania, które są z nami od zawsze sprawiają że wierzymy, że tak właśnie wygląda rzeczywistość. Codzienność i pośpiech, wykreowane wzorce sylwetki i urody sprawiają, że podświadomie dostajemy komunikaty, że pora by zmienić coś na lepsze. To tylko potęguje frustrację i poczucie, że to co mamy nie jest wystarczająco dobre.

Czas na moją historię. Historię dziewczyny, w której być może odnajdziesz część własnej.

Dziewczyny, która nie wierzyła, że jest wystarczająco dobra i wystarczająco ładna, by móc żyć pełnią życia. Czuła, że w rywalizacji z innymi kobietami jest na przegranej pozycji już starcie. Unikała spotkań towarzyskich, paraliżowała ją nieśmiałość, nie miała odwagi by starać się o lepszą pracę – nie wierzyła, że ma szansę by dostać to, na co ciężko pracowała. Zawsze w cieniu innych, innym przypisywała własne zasługi, wolała nie zwracać na siebie uwagi, była niewidoczna. Bała się wyciągnąć rękę po swoje marzenia.

Gdyby któraś z Was miała szansę spotkać ją i porozmawiać przez moment przyznałybyście, że jest inteligentną osóbką, wrażliwą, ciepłą, atrakcyjną i zgrabną.

Co sprawiło, że ona nie potrafiła tego w sobie dostrzec? Wiele z życiowych doświadczeń, przykrych słów i niepowodzeń.

Która z nas nie doświadcza tego? Z każdym kolejnym niepowodzeniem budujemy przekonania, które zostają z nami i sprawiają, że nie czujemy się dobrze będąc sobą.

Nie znam Twojej historii, ale jeśli znasz to uczucie – to doskonale Cię rozumiem. Moje spojrzenie na samą siebie odmieniło doświadczenie, które miało być tylko eksperymentem. Trafiam na osobę, która dzięki fotografiom pokazała mi coś, czego wcześniej nie zauważałam.

Pokazała mi piękno, którego ja nie potrafiłam w sobie dostrzec. Sprawiła, że uśmiechałam się patrząc na własne fotografie.

To nie oznacza, że tamto wydarzenie nagle odmieniło moje życie. Ono zmieniło przede wszystkim mnie, pozwoliło dostrzec samą siebie. Sprawiło, że tamte fotografie przypominają mi na nowo, jak wyjątkową osobą jestem. One nie uczyniły mnie lepszą wersją siebie, ale dzięki nim zaczełam wierzyć że jestem najbardziej wyjątkową wersją siebie.

Dziś jestem szczęśliwsza, chętniej sięgam po to, czego pragnę i częściej się uśmiecham. Taka mała rzecz, która odmieniła tak wiele.

Dlatego jeśli jest coś co pomoże uwierzyć Ci w to jak wyjątkową kobietą jesteś – nie wahaj się ani chwili. Zrób to! Dla mnie były to piękne fotografie, dla Ciebie może być to coś innego.

 Wiedz, że zasługujesz na wszystko, co uczyni Cię szczęśliwą. Twoje piękno jest tym co już posiadasz, tylko musisz je dostrzec.

*

Więcej zdjęć z sesji, o której mówiłam możesz znaleźć tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *